Przetargi edf

Transport ponadnormatywny

Off 103
Transport ponadnormatywny
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

transport-ponadnormatywny-6Transport ponadnormatywny to transport polegający na przewożeniu materiałów oraz rzeczy ponad gabarytowych.
Na wykonanie takich właśnie transportów potrzebne są specjalne zezwolenia, kierowca kierujący największymi samochodami potrzebuje dodatkowo dwóch pilotów – jeden z przodu, a drugi z tyłu. Ich zadaniem jest informowanie kierującego o stanie drogi, ruchu na drodze i wszelkich przeszkodach oraz w razie potrzeby zatrzymywanie ruchu innym pojazdom umożliwiając bezpieczny przejazd.Firmy zajmujące się transportem ponadnormatywnym przewożą najczęściej ogromne maszyny na przykład: górnicze, czy całych budynków, i wiele innych których transport nie byłby możliwy w innych warunkach.
Dzięki przedsiębiorstwom, które zajmują się właśnie takim transportem możliwe jest przewożenie znacznej ilości ponad gabarytowych maszyn jak i również domów mieszkalnych. Jest to jednak bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna praca, ale dobra współpraca kierowcy, pilotów i służb drogowych daje ogromne możliwości na wykonanie każdego zlecenia. Wszystko bowiem zależy od umiejętności i dobrej organizacji.

Zobacz także inne wpisy o samochodach:

About the author / 

admin

Nasza nowa ankieta:

Czy podczas transportu mebli warto zamówić firmę przeprowadzkową do pomocy?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Motoryzacja:

  • edf paliwa

    Kupując samochód oczekujemy, że będzie on nam służyć długi czas. Wiele zależy jednak od na samych. Należy pamiętać, że po zimie i po lecie nasze auto wymaga uwagi i kontroli. Przede wszystkim trzeba dbać o wymianę opon, która choć nie jest obowiązkowa, ma wiele pozytywnych zalet. Po zimie na naszym samochodzie gromadzi się sól i…

  • O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ SPRZEDAJĄC SAMOCHÓD

    Jeśli masz zamiar sprzedać swój samochód pamiętaj, że nie opiera się to tylko na znalezieniu kupca i zainkasowaniu gotówki. By uniknąć ewentualnych przykrych konsekwencji musisz zadbać o parę kwestii. Jeśli sprzedasz swój samochód konieczna jest wizyta w wydziale komunikacji. Polskie prawo określa, że musisz do zrobić do 30 dni. Wiele kierowców zaniedbuje jednak ten obowiązek….

Kategorie