Przetargi edf

Transport ponadnormatywny

Off 101
Transport ponadnormatywny
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

transport-ponadnormatywny-6Transport ponadnormatywny to transport polegający na przewożeniu materiałów oraz rzeczy ponad gabarytowych.
Na wykonanie takich właśnie transportów potrzebne są specjalne zezwolenia, kierowca kierujący największymi samochodami potrzebuje dodatkowo dwóch pilotów – jeden z przodu, a drugi z tyłu. Ich zadaniem jest informowanie kierującego o stanie drogi, ruchu na drodze i wszelkich przeszkodach oraz w razie potrzeby zatrzymywanie ruchu innym pojazdom umożliwiając bezpieczny przejazd.Firmy zajmujące się transportem ponadnormatywnym przewożą najczęściej ogromne maszyny na przykład: górnicze, czy całych budynków, i wiele innych których transport nie byłby możliwy w innych warunkach.
Dzięki przedsiębiorstwom, które zajmują się właśnie takim transportem możliwe jest przewożenie znacznej ilości ponad gabarytowych maszyn jak i również domów mieszkalnych. Jest to jednak bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna praca, ale dobra współpraca kierowcy, pilotów i służb drogowych daje ogromne możliwości na wykonanie każdego zlecenia. Wszystko bowiem zależy od umiejętności i dobrej organizacji.

Zobacz także inne wpisy o samochodach:

About the author / 

admin

Nasza nowa ankieta:

Czy podczas transportu mebli warto zamówić firmę przeprowadzkową do pomocy?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Motoryzacja:

  • Budowa myjni bezdotykowych

    Budowa myjni bezdotykowych – pomysł na własny biznes Jeśli szukasz nowych, lukratywnych możliwości biznesowych lub inwestycyjnych, to prawdopodobnie jesteś zainteresowany kreatywnymi sposobami zmaksymalizowania swoich zysków. Jeśli tak, to powinieneś widzieć, że budowa myjni bezdotykowych jest źródłem dochodu przez 24 godziny na dobę. Budowa myjni bezdotykowych – co zyskujemy? Względną autonomię – W samoobsługowych lub automatycznych…

  • Taśmy transportujące

    Transport – zalety poszczególnych rozwiązań Dobór rodzaju transportu ładunku jest uzależniony od kilku czynników – rodzaju samego ładunku i jego wielkości, czasu dostawy, kapitału, którym dysponujemy, itd. Czasami zresztą jeden ładunek można przewieźć na kilka różnych sposobów, dlatego warto wiedzieć, jakie możliwości mamy do wyboru i z jakimi zaletami/wadami się one wiążą. Najpowszechniejszym jest oczywiście…

Kategorie